EDI,Intrastat

EDI

EDI komunikácia slúži na prenos faktúr, dodacích listov a objednávok medzi dodávateľom a odberateľom (väčšinou obch. reťazca). Premier System umožňuje vytváranie dátových súborov v štruktúre EDI Inhouse. Tieto súbory sú následne spracovávané a odovzdané v rámci špecializovaného software reťazci Baumax, OBI, Globus.

 

Intrastat

Program PREMIER system je ergonomicky navrhnutý tak, aby prebehlo čo najpresnejšie automatické vyplnenie výkazu Intrastat a zároveň boli minimalizované administratívne práce, napr. pri robení dokladov. Ďalej sa dbalo na to, aby bolo všetko čo najprehľadnejšie a užívateľ ihneď vedel odkiaľ sú údaje čerpané.

K maximálnej minimalizácii administratívnej nadpráce slúži vhodné nastavenie najčastejšie používaných kódov. Nastaviť ich možno v globálnych predvoľbách, na skladovej karte alebo na karte partnera.

Spracovanie intrastatu sa vykonáva v module Daňová kancelária - Intrastat.

 

Factoring

Program PREMIER system je tiež prispôsobený pre firmy používajúce faktoringový spôsob financovania svojich ekonomických činností. Je, podobne ako systém homebanking, kompatibilný s elektronickými systémami niektorých bankových ústavov. V systéme je možné nastaviť všetko tak, aby po zaradení pohľadávky do faktoringu bola automaticky vytvorená pohľadávka nová, ponížená o skonto poskytovateľa faktoringu a zaúčtovaná podľa nami dopredu nastavených parametrov a požiadaviek. Systém umožňuje exportovať súbor pohľadávok a načítať súbor platieb a províznych faktúr.

 

 

Máte otázku? Napíšte nám a my Vám ju radi zodpovieme.

 

 

kalkulacia